vit

Vzdělávací institut trenérů (VIT) je projektem České basketbalové federace, jehož cílem je zlepšit vedení tréninkového procesu družstev na klubové i reprezentační úrovni prostřednictvím prezentace aktuálních poznatků a vědomostí z basketbalového i obecně sportovního prostředí.

Kondice s prvky NBA. Ital Cuzzolin učí české trenéry

02.05.2017

Čeští basketbaloví trenéři, kteří se zaměřují na kondici, mohou čerpat zkušenosti z NBA. A to nejen prostřednictvím televizních přenosů, ale také přímo tváří v tvář trenérovi, který má se zámořskou soutěží zkušenosti. Italský odborník Francesco Cuzzolin vede kurz pro kondiční trenéry, jehož první část proběhla na začátku týdne v Praze na Královce. Do dlouhodobého projektu, který se skládá ze čtyř bloků přednášek, je zařazeno 18 trenérů.

Jak na SKILLS ukázal rakouský specialista

24.04.2017

Jméno rakouského basketbalového odborníka s českými kořeny Stefana Weissenböcka začíná čím dál více rezonovat basketbalovou Evropou. Je proto dobře, že kroky člena trenérského týmu německého Brose Bamberg také občas najdou cestu do země, se kterou ho spojují předci. Skill coach, tedy odborník na basketbalové dovednosti, jak zní hlavní specializace Weissenböcka, se během jednoho roku vrátil do České republiky už podruhé. 

VIT mění tvář, otevírá se trenérské veřejnosti

31.03.2017

V pondělí 27. března 2017 proběhl v Nové Aule VŠB - TU Ostrava interaktivní seminář pro trenéry Dialogy pořádaný Trenérsko - metodickou sekcí a Unií profesionálních trenérů ČOV ve spolupráci s ČBF. Seminář je součástí pokračování projektu ČBF "Vzdělávací institut trenérů", navazuje na již uskutečněné tři ročníky VIT v letech 2014 - 2016. Na semináři moderovaném Jiřím Nikodýmem vystoupili trenéři ledního hokeje Marian Jelínek a Jan Procházka.

Vzdělávací institut trenérů III - 6. výukový blok

14.12.2016

Třetí ročník projektu České basketbalové federace "Vzdělávací institut trenérů" měl na programu svůj závěrečný výukový blok, který proběhl ve dnech 11. - 12. prosince 2016 ve Sportovním centru Nymburk. Nedělní část zahájil William Crossan, ředitel mezinárodní křesťanská sportovní organizace Athletes in Action v ČR, který uzavřel svůj cyklus tří přednášek zabývajících se hodnotami v trenérské práci.

Vzdělávací institut trenérů III - 5. výukový blok

09.11.2016

Pátým výukovým blokem pokračoval ve dnech 6. - 7. listopadu 2016 třetí ročník projektu České basketbalové federace "Vzdělávací institut trenérů".

Vzdělávací institut trenérů III - 4. výukový blok

18.10.2016

Po prázdninové přestávce pokračoval ve dnech 16. - 17. října 2016 již svým 4. výukovým blokem třetí ročník projektu České basketbalové federace "Vzdělávací institut trenérů".

Vzdělávací institut trenérů III - 3. výukový blok

03.05.2016

Třetím výukovým blokem pokračoval ve dnech 1. - 2. května 2016 třetí ročník projektu České basketbalové federace "Vzdělávací institut trenérů". Nedělní program otevřela přednáška trenéra RD kadetů U17 a hlavního trenéra SCM Orli Prostějov Petera Bálinta.

Vzdělávací institut trenérů III - 2. výukový blok

13.04.2016

Druhým výukovým blokem pokračoval ve dnech 20. - 21. dubna 2016 třetí ročník projektu České basketbalové federace "Vzdělávací institut trenérů".

Vzdělávací institut trenérů III - 1. výukový blok

22.03.2016

V neděli 20. března 2016 byl zahájen třetí ročník projektu České basketbalové federace "Vzdělávací institut trenérů", jehož cílem je zlepšit vedení tréninkového procesu družstev na klubové i reprezentační úrovni prostřednictvím prezentace aktuálních poznatků.

Rozhodnutí o výběru trenérů do VIT 2016

03.02.2016
Metodická komise a Komise vrcholového basketbalu chlapců a dívek zveřejnily jména trenérů zařazených do třetího ročníku „Vzdělávacího institutu trenérů“. „Podobně jako v obou předchozích ročnících, i letos nás těší zájem trenérů o VIT.

Vzdělávací institut trenérů III

22.12.2015
Metodická komise ve spolupráci s KVB-CH a KVB-D otevírá v roce 2016 třetí ročník "Vzdělávacího institutu trenérů" s cílem zlepšit vedení tréninkového procesu družstev na klubové i reprezentační úrovni prostřednictvím prezentace aktuálních poznatků a vědomostí z basketbalového i obecně sportovního prostředí.

Vzdělávací institut trenérů II - 6. výukový blok

10.12.2015
Druhý ročník projektu České basketbalové federace "Vzdělávací institut trenérů" měl na programu svůj závěrečný výukový blok, který proběhl ve dnech 6. - 7. prosince 2015 ve Sportovním centru Nymburk. Nedělní program otevřela přednáška Zdeňky Engelthalerová.