Kondice s prvky NBA. Ital Cuzzolin učí české trenéry

02.05.2017

Čeští basketbaloví trenéři, kteří se zaměřují na kondici, mohou čerpat zkušenosti z NBA. A to nejen prostřednictvím televizních přenosů, ale také přímo tváří v tvář trenérovi, který má se zámořskou soutěží zkušenosti. Italský odborník Francesco Cuzzolin vede kurz pro kondiční trenéry, jehož první část proběhla na začátku týdne v Praze na Královce.
 
Do dlouhodobého projektu, který se skládá ze čtyř bloků přednášek, je zařazeno 18 trenérů. Ti si poprvé vyzkoušeli spolupráci s trenérem Cuzzolinem v pondělí a úterý. Italský specialista byl prvním Evropanem, kterého si klub NBA vybral pro zlepšování kondice svých hráčů, když působil v týmu Toronto Raptors.
 
Cuzzolin se ale může pochlubit také zkušenostmi z evropských soutěží. Ve své domovské Itálii spolupracoval s takovými velikány jako Virtus Bologna či Benetton Treviso. Na reprezentační úrovni se podílel na přípravě hráčů italského a ruského národního týmu. Dlouhodobě spolupracuje i s akademickým prostředím, je profesorem na několika univerzitách.  
 
Dubnový semináře byl první ze čtveřice takových akcí, které bude stejná skupina kondičních trenérů absolvovat. Podruhé se posluchači kurzu sejdou s Cuzzolinem v rámci závěrečných dnů Mistrovství Evropy v basketbalu žen (24. - 25. června). Tento blok bude také částečně otevřený široké trenérské veřejnosti. O možnosti přihlášení budeme včas informovat.
 
Závěrečné dva kurzy proběhnou na podzim 2017.