Vzdělávací institut trenérů III - 6. výukový blok

14.12.2016

Třetí ročník projektu České basketbalové federace "Vzdělávací institut trenérů" měl na programu svůj závěrečný výukový blok, který proběhl ve dnech 11. - 12. prosince 2016 ve Sportovním centru Nymburk.

VIT_2016_VB6a

Nedělní část zahájil William Crossan, ředitel mezinárodní křesťanská sportovní organizace Athletes in Action v ČR, který uzavřel svůj cyklus tří přednášek zabývajících se hodnotami v trenérské práci. Poté Martin Kafka, dlouholetý ragbyový reprezentant a trenér, seznámil účastníky s praktickými náměty pro integrovaný rozvoj silových schopností ve sportovních hrách. Nedělní program zakončili Milan Studnička, který se ve své praxi zabývá komunikací, koučinkem a osobní rozvojem, a Tomáš Rychnovský, fyzioterapeut, který se specializuje se na léčbu a prevenci bolesti v pohybovém systému, společným vystoupením na téma "Vliv psychického napětí na sportovní výkon".

VIT_2016_VB6b

Pondělní část otevřel Michal Ježdík, vedoucí sportovně - metodického úseku ČBF a certifikovaný lektor ČOV, který se formou interaktivní přednášky zabýval problematikou efektivního leadershipu. Následovala dvě vystupení Lubomíra Růžičky, asistenta trenéra reprezentačního družstva mužů a trenéra klubu KNBL Tuři Svitavy, který se nejprve v teoretické části věnoval scoutingu, analýze hry soupeře, přípravě na zápas a managementu zápasu a poté se pokusil prezentovat využití toto tématu v praxi při vedení předzápasového tréninku.

 VIT_2016_VB6c

Metodická komise připravuje v rámci VIT pro rok 2017 novou formu dalšího vzdělávání trenérů. Podrobnější informace budou zveřejněny v průběhu 1. čtvrtletí 2017.

 

Vzdělávací institut trenérů III - 6. blok
Neděle 11. 12. 2016
William Crossan Hodnoty v trénovaní III.
Martin Kafka Integrovaný rozvoj silových schopností ve sportovních hrách
Milan Studnička a Tomáš Rychnovský Vliv psychického napětí na sportovní výkon
Pondělí 12. 12. 2016
Michal Ježdík Efektivní leadership
Lubomír Růžička Scouting - analýza hry soupeře. Příprava na zápas a management zápasu.
Lubomír Růžička Scouting - analýza hry soupeře. Příprava na zápas v tréninkovém procesu a následná exekuce v praxi.

 

Autor: Tomáš Kaprálek - ČBF

Zdroj: http://komise.cbf.cz/