Vzdělávací institut trenérů III - 4. výukový blok

18.10.2016

Po prázdninové přestávce pokračoval ve dnech 16. - 17. října 2016 již svým 4. výukovým blokem třetí ročník projektu České basketbalové federace "Vzdělávací institut trenérů".

VIT_2016_VB4a

Nedělní program zahájil ústřední trenér Slovenské basketbalové asociace František Rón s praktickými radami pro útok do zónové obrany. Poté se William Crossan, ředitel mezinárodní křesťanská sportovní organizace Athletes in Action v ČR, zabýval hodnotami, které by se měly stát součástí práce každého trenéra. Nedělní blok přednášek uzavřela Ivana Hrdličková, fyzioterapeutka v Centru pohybové medicíny prof. Pavla Koláře, která účastníky seznámila s teoretickými i praktickými radami jak napravit a posílit basketbalisty.

VIT_2016_VB4b

Pondělní dopolední část zahájil náměty pro práci se stresem Milan Studnička, který se ve své praxi zabývá komunikací, koučinkem a osobní rozvojem. Následovalo vystoupení hlavního trenéra VSCM Pardubice Dušan Bohunického, který účastníkům zprostředkoval poznatky z trenérského semináře Alana Steina v Chorvatsku. Poté se František Rón ve své druhé přednášce zabýval předpoklady pro hráče na pozici rozehrávače a možnostmi rozvoje jeho dovedností. Po obědě přišla na řadu teoretická přednáška lékaře a volejbalového trenéra Petra Judy, který podrobně rozebral anatomii, funkci a traumatologie ramenního a kolenního kloubu. Celý čtvrtý výukový blok pak uzavřel Michal Barda, bývalý špičkový házenkářský brankář a poté i trenér, který v současné době působí jako lektor na trenérských seminářích v ČR i zahraničí, se svým příspěvkem na téma „Osobnost trenéra, učení, koučink“.

VIT_2016_VB4c

VIT III bude pokračovat pátým výukovým blokem v termínu 6. - 7. listopadu 2016.

 

Vzdělávací institut trenérů III - 4. blok
Neděle 16. 10. 2016
František Rón Útok proti zónovým obranám
William Crossan Hodnoty v trénovaní I.
Ivana Hrdličková Jak napravit a posílit basketbalisty
Pondělí 17. 10. 2016
Milan Studnička Práce se stresem
Dušan Bohunický Náměty pro basketbalovou kondiční přípravu (poznatky ze semináře Alana Steina)
František Rón Předpoklady pro hráče na pozici rozehrávače a možnosti rozvoje jeho dovedností
Petr Juda Rameno a koleno (anatomie, funkce, traumatologie) - prevence a léčení z trenérského hlediska
Michal Barda Osobnost trenéra, učení, koučink

 

Autor: Tomáš Kaprálek - ČBF

Zdroj: http://komise.cbf.cz/