Vzdělávací institut trenérů II - 6. výukový blok

10.12.2015

Druhý ročník projektu České basketbalové federace "Vzdělávací institut trenérů" měl na programu svůj závěrečný výukový blok, který proběhl ve dnech 6. - 7. prosince 2015 ve Sportovním centru Nymburk.

 

VIT_2015_VB6a

 

Nedělní program otevřela přednáška Zdeňky Engelthalerová, atletické a kondiční trenérky BA Nymburk a odborné asistentka katedry TV na PedF UK v Praze, na téma rozcvičení a core. I další vystoupení bylo zaměřeno na basketbalovou kondiční přípravu - atletický a kondiční trenér BK Pardubice Martin Skřivánek prezentoval ukázky cvičení zaměřených na rozvoj výbušné síly. Obě nedělní přednášky byly otevřeny i pro veřejnost, čehož využilo 43 trenérů.

 

VIT_2015_VB6b

 

Pondělní program zahájila přednáška Michala Bardy, bývalého špičkového házenkářského brankáře a poté i trenéra, který v současné době působí jako lektor na trenérských seminářích v ČR i zahraničí, na téma „Optimalizace výkonu a Flow“. Následoval Michal Ježdík, vedoucí sportovně - metodického úseku ČBF a certifikovaný lektor ČOV, který trenéry seznámil s několika zajímavými variantami zónové obrany. Izraelský trenér Oren Amiel, který v současné době působí jako asistent u klubu ČEZ Basketball Nymburk, popsal a ve cvičeních ukázal základní herní návyky, které by si měli hráči osvojovat a postupně automatizovat. Po obědě uzavřela šestý výukový blok 2. část moderované diskuse s Jiřím Welschem, vynikajícím hráčem, který hrál NBA, euroligu a 4x se účastnil ME, o pohledu profesionálního hráče na profesi trenéra.

 

VIT_2015_VB6c

 

Třetí ročník "Vzdělávacího institutu trenérů" bude otevřen v roce 2016, podrobné informace budou zveřejněny v polovině prosince 2015.

 

 

 

Vzdělávací institut trenérů II - 6. blok
Neděle 6. 12. 2015
Zdeňka Engelthalerová Rozcvičení a core
Martin Skřivánek Rozvoj výbušné síly
Pondělí 7. 12. 2015
Michal Barda Optimalizace výkonu a Flow
Michal Ježdík Jaké druhy zónových obran také můžete hrát
Oren Amiel Herní návyky
Jiří Welsch Profese trenéra z pohledu hráče II (moderovaná diskuse)

 

Autor: Tomáš Kaprálek - ČBF

Zdroj: http://komise.cbf.cz/