Rozhodnutí o výběru trenérů do VIT 2016

03.02.2016

Metodická komise a Komise vrcholového basketbalu chlapců a dívek zveřejnily jména trenérů zařazených do třetího ročníku „Vzdělávacího institutu trenérů“. „Podobně jako v obou předchozích ročnících, i letos nás těší zájem trenérů o VIT, celkem přišlo více než 30 přihlášek. Chuť trenérů získávat nové poznatky, vzdělávat se a dále na sobě pracovat je jistě pozitivním signálem pro český basketbal,“ prohlásil předseda Metodické komise Tomáš Kaprálek.

 

Na základě doporučení KVB-CH a KVB-D byla nakonec vybrána skupina 18 trenérů, přičemž zohledňována byla především dosavadní i současná trenérská práce všech přihlášených zájemců.

 

„Abychom zmírnili zklamání u nevybraných trenérů a zároveň podpořili jejich snahu se dále vzdělávat, budeme v rámci každého výukového bloku VIT 2016 otevírat vybrané přednášky pro všechny trenéry. Věříme, že tímto způsobem budeme alespoň částečně kompenzovat jejich nezařazení do VIT,“ uvedl Tomáš Kaprálek.

 

Cílem VIT je zlepšit vedení tréninkového procesu družstev na klubové i reprezentační úrovni prostřednictvím prezentace aktuálních poznatků a vědomostí z basketbalového i obecně sportovního prostředí. „Roční cyklus se skládá ze šesti výukových bloků. Tři máme naplánované na jaro a tři na podzim. Bonusem jsou např. odborné publikace ČOV či nabídka účasti na zahraničním semináři,“ poodkryl Tomáš Kaprálek, na co se mohou vybraní trenéři těšit.

 

 

Příjmení a jméno Basketbalový klub
Bohunický Dušan BK Pardubice
Foniok Robin BN NH Ostrava
Fousek Richard SŠMH Brno
Helbich Zoran JBC Brno
Horák Milan Sokol Pražský
Chábek Lukáš Kondoři Liberec
Johanes Jiří BK Strakonice
Klečková Jana USK Praha
Krämer Marcela BA Karlovy Vary
Křivánek Petr SŠMH Brno
Landa Robert BK Děčín
Matuška David TJ Slovan Litoměřice
Novotný Miroslav BK Kladno
Petrák Vít USK Praha
Pipta Michal BaK Plzeň
Pivoda Lukáš Orli Prostějov
Svoboda Marian Valosun Brno
Šedivý Jan BK Ústí nad Labem

 

Autor: Tomáš Kaprálek - ČBF

Zdroj: http://komise.cbf.cz/