Jak na SKILLS ukázal rakouský specialista

24.04.2017

Jméno rakouského basketbalového odborníka s českými kořeny Stefana Weissenböcka začíná čím dál více rezonovat basketbalovou Evropou. Je proto dobře, že kroky člena trenérského týmu německého Brose Bamberg také občas najdou cestu do země, se kterou ho spojují předci.

Skill coach, tedy odborník na basketbalové dovednosti, jak zní hlavní specializace Weissenböcka, se během jednoho roku vrátil do České republiky už podruhé. Nejprve vedl výběr elitních hráčů na kempu Tomáše Satoranského a s českou super star piloval střelbu. V polovině dubna zavítal do ČR opět, tentokrát aby vedl seminář pro basketbalové trenéry v Plzni.

Tři výukové bloky ve dvou dnech a téměř deset hodin čistého času wokshopu. To je bilance plzeňského semináře, který byl otevřen všem basketbalovým trenérům, kteří se chtějí nadále vzdělávat a své vědomosti přenášet na svěřence.

Weissenböck se během semináře zaměřil na dovednosti na útočné polovině. Nezáleží už na tom, zda k nim potřebujete míč nebo ne. V kurzu byla především střelba a také hra ve vnitřním prostoru, ať už s míčem v podobě zakončení nebo bez míče jako činnost sloužící k uvolnění. V jednom bloku se rakouský specialista věnoval také práci s míčem.