Vzdělávací institut trenérů II - 5. výukový blok

19.11.2015

Pátým výukovým blokem pokračoval ve dnech 15. - 16. listopadu 2015 druhý ročník projektu České basketbalové federace "Vzdělávací institut trenérů".

 

VIT_2015_VB6a

 

Nedělní program otevřela přednáška trenéra RD kadetů U17 a hlavního trenéra SCM Orli Prostějov Petera Bálinta. Tématem bylo řešení rychlého protiútoku a přechodové fáze a prezentovány byly myšlenky z mezinárodního trenérského semináře, který proběhl ve Francii v rámci ME mužů 2015. I další vystoupení přineslo poznatky ze zahraničí, konkrétně z mezinárodní konference Leaders - Sport Performance Summit, která se uskutečnila na přelomu letošního června a července v New Yorku. Za ČOV se konference účastnili Zdeněk Haník (předseda Českého volejbalového svazu), Michal Barda (předseda Trenérsko - metodické komise Českého svazu házené) a Michal Ježdík (vedoucí sportovně - metodického úseku ČBF). Zajímavý interaktivní seminář, při kterém se lektoři průběžně střídali a vzájemně doplňovali, měl dvě hlavní témata - "Jak udělat z juniora šampióna" a "Trenér a psycholog ve sportovní hře". Celý nedělní program byl otevřen i pro veřejnost, čehož využilo 64 trenérů.

 

VIT_2015_VB6b

 

Pondělní program zahájila svou přednáškou Zuzana Šafářová, sportovní dietolog a výživový poradce, která seznámila trenéry s mnoha praktickými náměty pro výživu sportovců. Hned po ní se ujal slova německý trenér a v současné době sportovní ředitel Japonské basketbalové federace Torsten Loibla. Aktuální téma, "Co, kdy a jak trénovat v závislosti na věku dítěte" důkladně rozebral jako po teoretické, tak i praktické stránce. Po obědě uzavřela pátý výukový blok moderovaná diskuse s Jiřím Welschem, vynikajícím hráčem, který hrál NBA, euroligu a 4x se účastnil ME, o pohledu profesionálního hráče na profesi trenéra.

 

VIT_2015_VB6c

 

VIT II bude zakončen 6. výukovým blokem v termínu 6. - 7. prosince 2015 a jeho součástí budou opět přednášky přístupné veřejnosti. 

 

 

 

Vzdělávací institut trenérů II - 5. blok
Neděle 15. 11. 2015
Peter Bálint Řešení rychlého protiútoku a následné přechodové fáze u mládeže
Zdeněk Haník, Michal Barda a Michal Ježdík Dialogy II - Jak udělat z juniora šampióna
Zdeněk Haník, Michal Barda a Michal Ježdík Dialogy II - Trenér a psycholog ve sportovní hře
Pondělí 16. 11. 2015
Zuzana Šafářová Praktické náměty pro výživu sportovce
Torsten Loibl Co, kdy a jak trénovat v závislosti na věku dítěte - praktické ukázky
Torsten Loibl Co, kdy a jak trénovat v závislosti na věku dítěte - teoretická východiska
Jiří Welsch Profese trenéra z pohledu hráče (moderovaná diskuse)

 

Autor: Tomáš Kaprálek - ČBF

Zdroj: http://komise.cbf.cz/