Vzdělávací institut trenérů II - 4. výukový blok

29.10.2015

Po prázdninové přestávce pokračoval ve dnech 25. - 26. října 2015 již svým 4. výukovým blokem druhý ročník projektu České basketbalové federace "Vzdělávací institut trenérů".

 

Nedělní program odstartoval sledováním utkání VTB ligy ČEZ Basketball Nymburk - Astana. Následovala teoretická přednáška Michala Bardy, bývalého špičkového házenkářského brankáře a poté i trenéra, který v současné době působí jako lektor na trenérských seminářích v ČR i zahraničí, na téma „Osobnost trenéra, učení, koučink“. Teorii vzápětí vystřídaly praktické ukázky Zdeňky Engelthalerová, atletické a kondiční trenérky a odborné asistentka katedry TV na PedF UK v Praze, zaměřené na rozvoj reakčních schopností. Obě tyto přednášky byly otevřeny i pro veřejnost, čehož využilo 51 trenérů.

 

Pondělní program zahájil svou přednáškou lékař a volejbalový trenér Petr Juda, který se věnoval fyziologii sportu. Výchovou a rozvojem rozehrávačů se poté jak po praktické, tak i po teoretické stránce zabýval izraelský trenéra Oren Amiel, který v současné době působí jako asistent u klubu ČEZ Basketball Nymburk. Dopolední blok uzavřela přednáška hokejového trenéra a mentálního kouče Mariana Jelínka. Program čtvrtého výukového bloku pak po obědě uzavřel vedoucí sportovně - metodického úseku ČBF a certifikovaný lektor ČOV Michal Ježdík s ukázkou střeleckých cvičení, která napomáhají správnému fungování aktivního válce těla.

  

 

 

Vzdělávací institut trenérů II - 4. blok
Neděle 25. 10. 2015
Sledování utkání ČEZ Basketball Nymburk - Astana (VTB liga)
Michal Barda Osobnost trenéra, učení, koučink
Zdeňka Engelthalerová Rozvoj reakčních schopností
   
Pondělí 26. 10. 2015
Petr Juda Fyziologie a sport
Oren Amiel Drily a náměty k rozvoji rozehrávačů
Oren Amiel Návyky rozehrávačů
Marian Jelínek Mentální koučink v praxi III.
Michal Ježdík Aktivní válec těla a nácvik střelby - ukázky cvičení

 

VIT_2015_VB4a

VIT_2015_VB4b
VIT_2015_VB4c VIT_2015_VB4d
VIT_2015_VB4e VIT_2015_VB4e

VIT II bude pokračovat pátým výukovým blokem v termínu 15. - 16. listopadu 2015 a jeho součástí budou opět přednášky přístupné veřejnosti. 

 

 

Autor: Tomáš Kaprálek - ČBF

Zdroj: http://komise.cbf.cz/