Vzdělávací institut trenérů II - 2. výukový blok

28.04.2015

Druhým výukovým blokem pokračoval ve dnech 12. - 13. dubna 2015 druhý ročník projektu České basketbalové federace "Vzdělávací institut trenérů".
 
Nedělní program zahájily dvě přednášky německého trenéra a v současné době sportovního ředitele Japonské basketbalové federace Torstena Loibla. Úvodní byla zaměřena na nácvik nátlakové osobní obrany, druhá pak posluchačům představila útočný systém "Short corner" proti zónovým obranám. Obě tyto přednášky byly otevřeny i pro veřejnost, čehož využilo 53 trenérů. Následné večerní teoretické vystoupení lékaře a volejbalového trenéra Petra Judy seznámilo, již pouze účastníky VIT, s problematikou ramenního a kolenního kloubu.
 
Pondělní dopolední blok teoretických přednášek zahájil litevský kondiční trenér Ričardas Reimaris se svými zkušenostmi s plánováním jednotlivých složek tréninkového procesu v basketbalu, poté se na téma PR, komunikace a média rozhovořil Jiří Nikodým a na svou minulou přednášku o kanadském projektu LTAD navázal Jan Hladík.  Praktický odpolední blok v centrální hale SC Nymburk otevřel opět Ričardas Reimaris s ukázkami core cvičení zaměřených na rozvoj síly a stability a celý druhý výukový blok uzavřela "pick and rollová" přednáška Michala Ježdíka.

 

Vzdělávací institut trenérů II - 2. blok
Neděle 12. 4. 2015
Torsten Loibl Nátlaková osobní obrana
Torsten Loibl Útočný systém „Short corner“ proti zónovým obranným systémům, včetně transition offense
Petr Juda Rameno a koleno (anatomie, funkce, traumatologie) - prevence a léčení z trenérského hlediska
   
Pondělí 13. 4. 2015
Ričardas Reimaris Basketbalový trénink - plánování jednotlivých složek tréninkového procesu
Jiří Nikodým PR, komunikace a média
Jan Hladík LTAD - cesta na vrchol? II.
Ričardas Reimaris Core - trénink stability a síly v basketbalu
Michal Ježdík Čti a reaguj na pick and roll

 

VITII_VB2a

VITII_VB2b
VITII_VB2c VITII_VB2d
VITII_VB2e VITII_VB2f
 

Třetí výukový blok VIT II bude pořádán v termínu 10. - 11. května 2015 a jeho součástí budou opět přednášky přístupné veřejnosti. 

 

Autor: Tomáš Kaprálek - ČBF

Zdroj: http://komise.cbf.cz/