Vzdělávací institut trenérů II - 1. výukový blok

16.03.2015

V neděli 8. března 2015 byl zahájen druhý ročník projektu České basketbalové federace "Vzdělávací institut trenérů", jehož cílem je zlepšit vedení tréninkového procesu družstev na klubové i reprezentační úrovni prostřednictvím prezentace aktuálních poznatků a vědomostí z basketbalového i obecně sportovního prostředí. Do nymburského sportovního centra se na dva dny sjela vybraná skupina 17 trenérů, aby absolvovala první ze šesti výukových bloků.

 

Nedělní program zahájila přednáška Michala Ježdíka zaměřená na řešení kombinace pick & roll, na kterou navázal s rozborem podobné problematiky trenér RD mužů Ronen Ginzburg. Obě tyto přednášky byly otevřeny i pro veřejnost, čehož využilo 42 trenérů. Následná pozdně večerní teoretická přednáška Jana Hladíka seznámila, již pouze účastníky VIT, se základními principy kanadského projektu LTAD.

 

Pondělní ráno patřilo hokejovému trenérovi a mentálnímu kouči Marianu Jelínkovi, poté se velmi podrobně lékař a volejbalový trenér Petr Juda zabýval problematikou hlezenního kloubu. Následně se celá skupina trenérů VIT přesunula do basketbalové haly, kde byla na programu další vystoupení Ronena Ginzburga a Michala Ježdíka. Celý výukový blok pak uzavřela přednáška atletické a kondiční trenérky Zdeňky Engelthalerové, která se zaměřila na odrazovou přípravu v basketbalovém tréninku.  

 

 

Vzdělávací institut trenérů II - 1. blok
Neděle 8. 3. 2015
Michal Ježdík Možnosti řešení kombinace pick & roll z pohledu obrany - klasifikace
Ronen Ginzburg Top side pick & roll - útok a obrana
Jan Hladík LTAD - cesta na vrchol?
   
Pondělí 9. 3. 2015
Marian Jelínek Mentální koučink v praxi
Petr Juda Hlezno (anatomie, funkce, traumatologie) - prevence a léčení z trenérského hlediska
Ronen Ginzburg "High tempo game" - nebojme se zrychlit hru
Michal Ježdík Možnosti řešení kombinace pick & roll z pohledu obrany - využití v tréninku
Zdeňka Engelthalerová Rozvoj odrazových schopností dolních končetin

 

VITII_VB1a

VITII_VB1b
VITII_VB1d VITII_VB1c

 

Druhý výukový blok VIT II bude pořádán v termínu 12. - 13. dubna 2015 a jeho součástí budou opět přednášky přístupné veřejnosti. 

 

Autor: Tomáš Kaprálek - ČBF

Zdroj: http://komise.cbf.cz/